EPL: Tervisekaitse sulges Pärnus Mandarini kiirtoidukoha

01. september 2004, 08:05

Pärnu tervisekaitsetalituse juhataja Peeter Piigi sõnul suleti Mandarin, sest sealne köök oli räpane.

?Söögisaal oli korras, aga köök oli lihtlabaselt väga must, mikrolaineahi rasvane ja pesemata,? vahendas Piik Mandarini kontrollimas käinud inspektorilt kuuldut Eesti Päevalehele.

Mandarini juhataja ja üks omanikke Teno Luter ütles, et toidukoha sulgemine on ilmselge ülekohus ja süüdistused täiesti laest võtnud. ?Meil võib olla mõningaid puudusi, aga väidan, et meie köök on üle keskmise puhas,? kinnitas ta. Tema sõnul kulutas Mandarin möödunud aastal köögi kaasajastamiseks üle 700 000 krooni ja tulemus annab enamikule Pärnu köökidele silmad ette.

Luteri sõnul on tervisekaitsjad paanikas Tartu Mandarini juhtumi pärast, kus töötajad ja kliendid haigestusid salmonelloosi. ?Meilt võeti proovid, mille vastused selguvad kahe nädala pärast, kuid tervisekaitse pani meid neid ära ootamata kinni, sest kardetakse enda maine pärast,? lausus juhataja. Tema sõnul on Tartu ja Pärnu Mandarinil eri omanikud ja tarnijad.

Luteri sõnul oli tervisekaitsel selline hoiak, et toidukoht tuleb maksku mis maksab sulgeda. Suvel Mandarinis ettekandjana töötanud Helena oli süüdistusest kuuldes imestunud.

?Vastupidi, seal on just väga puhas, kui midagi maha kukub, nühitakse kohe puhtaks,? rääkis Helena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing