PM: Tippjuht võitleb ravimifirmaga ausa maksustamise pärast

01. september 2004, 08:03

Pfizer Eesti esindusi juhtiva Reet Volkmanni hinnangul peaks ravimifirma oma tegevuse Eestis registreerima äriühinguna.

1996. aastast Maailma suurima ravimifirma Pfizeri Eesti esindusi juhtinud Reet Volkmanni muutis murelikuks Pfizeri otsus luua kahe senise filiaali kõrvale veel kolmas, Pfizeri Luksemburgi filiaal. Kahte Pfizeri filiaali juhtiv Volkmann keeldus antud ettevõtte juhi kohast, sest ta ei mõista selle loomise vajadust, kirjutab Postimees.

«Asi puudutab maksustamist, sest Euroopa Liiduga liitumisega seoses plaanitakse ettevõttes muutusi,» selgitas Volkmann. «Minu nägemuse järgi peaks Eesti Haigekassast raha saav ravimifirma olema siin ettevõttena registreeritud ning tasuma kõiki makse, sh ka ettevõtte tulumaksu.»

Maksu- ja tolliameti kinnitusel peavad välisfirmade kohalikud filiaalid maksma Eestis kõiki makse, juhul kui ettevõtte püsiv tegevuskoht asub siin ning kui rahvusvaheliste lepingutega pole teisiti kokku lepitud.

Maksuamet on sellest teavitanud ka Pfizerit, kuid ettevõtte suhtes veel maksurevisjoni siiski alustatud ei ole. Juhul kui leitakse, et ettevõte on eksinud maksuseaduste vastu, vastutab oma varaga ka filiaali juhataja Reet Volkmann.

Arvestades, et Pfizeri tuntumad ravimid on Viagra ja Norvasc ning tegemist on maailma suurima ravimifirmaga, võivad ettevõtte tulumaksu summad ulatuda miljonitesse dollaritesse ehk kümnetesse miljonitesse kroonidesse.

Volkmanni sõnul on ta püüdnud sarnaselt teiste suuremate ravimifirmadega luua Eestisse äriühingu, kuid suurfirma on eelistanud tema ettepanekutele teisi lahendusi.

«Esindan firmat, millest sõltuvad paljude inimeste elud, ning seetõttu on eriliselt vajalik järgida täpselt seadusi ja käituda eetiliselt,» rõhutas Volkmann.

Pfizer Euroopa avalike suhete juhi Oliver Stohlmanni sõnul järgib ravimifirma kohalikke seadusi ning äri- ja eetilisi standardeid ning on maksnud ka Eestis kõik nõutavad maksud.

Pfizer on mitmes Ida-Euroopa riigis esindatud samuti filiaalina, kuid seoses Eesti liitumisega Euroopa Liiduga kavandatakse selles osas muutusi vastavalt euroliidu seadustele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing