PM: Kuremäe nunnad jäid tasuta arstiabist ilma

01. september 2004, 08:03

Ida-Virumaal asuva Kuremäe kloostri nunnad ootavad juba mitmendat kuud, et haigekassa annaks neile tagasi õiguse käia tasuta arsti juures.

Kuremäe nunnad jäid tasuta raviõigusest ilma tänavu suvel, kui haigekassa Viru osakond äkki avastas, et ilmalikust elust loobunud nunnadel polegi riigi ravitoetusele õigust, sest klooster ei maksa nende eest sotsiaalmaksu, kirjutab Postimees.

Samas on Pühtitsa Jumalaema Uinumise Stavropigiaalse naiskloostri nunnadel tasuta ravi lubav haigekassakaart olemas juba 1990ndate lõpust ning nad on ka kohaliku Kuremäe perearsti hingekirjas.

Haigekassa juriidilise osakonna juhataja Vaike Näripea sõnul tuli see talle täieliku üllatusena, kui ta kuulis, et nunnadel polegi ravikindlustusele õigust, kuid ometigi on nad seda aastaid saanud.

Selgus, et klooster on ilmalikust elust loobunud naiste kohta esitanud haigekassa Viru osakonnale igal aastal nimekirjad, nagu oleksid nad töötajad. Andmeid põhjalikumalt kontrollimata antigi nunnadele haigekassakaardid kätte.

Kõigi 83 ravikindlustuseta jäänud nunna sotsiaalmaksudeks kuluks aastas vähemalt veidi üle 230 000 krooni. Kloostri esindajad märkisid oma kirjas haigekassa juhtidele, et sellise summa maksmine käiks neile ilmselgelt üle jõu.

Pretsedenditu olukorra klaarimiseks on haigekassa, siseministeeriumi, sotsiaalministeeriumi ning kloostri esindajad ka kohtunud, kuid seni pole lahendust leitud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing