Sakala: Liiwi Heliisi toodang vähenes

02. september 2004, 08:36

Viljandi viinatehase Liiwi Heliis toodang vähenes juulis ligi kolmandiku võrra, sest siin toodetud viin ei lähe enam Leetu.

«Leedu ekspordi äralangemine oli meile juba aasta algusest ette teada, sest see polnud meile otstarbekas,» selgitas aktsiaseltsi Liiwi Heliis tegevdirektor Kalle Kütt. «See tõstis küll meie toodangu suurust, kuid olulist kasumit ei andnud.»

Kui juunis tootis Liiwi Heliis 104 430 liitrit kanget alkoholi, siis juulis oli toodangu suurus 69 400 liitrit. Kogutoodangust läks Holstres asuvast viinavabrikust Leetu juunis 24 940 liitrit, tänavune suurim kogus läks piiri taha aga aprillis, kui sinna saadeti 66 000 liitrit kanget alkoholi, kirjutab Sakala.

Küti sõnul ei saanud ettevõte Leedu esindajatega edasises koostöös kokkuleppele. Firma on seisukohal, et ei ole tark panna lepingutega kinni enamikku oma tootmisvõimsusest ülimadala kasumi saamiseks ajal, kui ettevõtte toodangule on välisturul rakendamata potentsiaali.

«Meie tööd ekspordi lõppemine ei mõjuta,» kinnitas Kalle Kütt. «Mingeid koondamisi see kaasa ei too. Muutub ainult toodangu maht.» Tema sõnul jätkab Liiwi Heliis tööd uute välispartnerite leidmiseks ja eesmärk on jõuda Skandinaavia riikidesse.

Liiwi Heliisi arvutuste kohaselt pole ettevõttele olulist kasu toonud ka 1. mail avanenud Euroopa Liidu piirid. «Soomlastele suunatud toodanguga oleme mingisuguse pirukatüki muidugi saanud, aga see polnud eriti suur,» tunnistas ta.

Küti hinnangul ei toonud soomlaste viinaralli Eesti tootjatele kaasa olulist toodangu kasvu. «Majandusnäitajates mingit olulist muudatust seetõttu ei tekkinud, kuid kahtlemata tegime õigesti, et oma toodangut spetsiaalselt soomlastele suunasime,» leidis Liiwi Heliisi juht.

Viljandi viinatootja tõi Soome viinaturistidele mõeldes turule viieliitrise kohverpakendi ja uue viinamargi Welcome to Estonia.

Kalle Küti hinnangul on soomlaste viinaralli jäänud väiksemaks, kui algul prognoositi, ning sellest on kõige suuremat kasu lõiganud Liviko oma Viru Valgega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing