Väikelaevade juhtimisel jääb piiranguid vähemaks

02. september 2004, 10:21

Valitsus arutab täna määruse eelnõu, millega kehtestatakse nõuded väikelaevajuhi teadmistele ja oskustele, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Eelnõu kohaselt hakatakse edaspidi väljastama ühtseid väikelaevajuhi tunnistusi ning paljud seni kehtinud piirangud kaovad.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atoneni sõnul lähtuti uute nõuete koostamisel põhimõttest, et väikelaevajuhi tunnistus oleks universaalne ning lubaks soovi korral sõita kasvõi ookeanil. ?Samas on seadusega lihtsustunud kalda lähedal väikese võimsusega paatidega sõitmine. See tähendab näiteks, et paljud harrastuskalamehed ei pea enam juhitunnistust omama.?

Tänavu juunis jõustunud meresõiduohutuse seaduse muudatusega väljastab veeteede amet väikelaevajuhi tunnistuse isikule, kes on vähemalt 15 aastat vana ning sooritanud sellekohase eksami.

Väikelaevajuhi teadmistele ja praktilistele oskustele kehtestatud nõuded sisaldavad muuhulgas kohustust tunda merendusalast terminoloogiat, meresõiduohutust ja navigatsiooni. Samuti peab väikelaevajuht oskama tegutseda merepääste ja -otsingu olukorras ning vältida keskkonnareostuse tekkimise ohtu.

Kõik varem väljastatud väikelaeva juhitunnistused vahetatakse omaniku taotlusel ilma lisaeksami sooritamiseta ümber uute ühtsete tunnistuste vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing