Augustikuu automüügis tõusis taas esile Renault

Tõnu Tramm 03. september 2004, 13:47

Kolmandat kuud järjest oli augustis uute sõidukite müügis esimene Renault, sõiduautode seas juhib jätkuvalt Toyota.

Augustis müüsid Eesti uute sõidukite müüjad ühtekokku 1389 uut sõidukit, mida on 134 sõidukit vähem kui juulis ning 35 võrra vähem kui aasta tagasi. Kõikide sõidukite kokkuvõttes juhtis 169 autoga juba kolmandat kuud järjest Renault, mis on tõusnud koos tarbesõidukitega aasta kokkuvõtttes Toyota ja Peugeot järel kolmandale kohale.

Sõiduautode seas oli Renault augustis 136 sõiduautoga teine, kuid vahe esikohal oleva Toyotaga oli kahanenud vaid viiele autole. Kolmandal kohal oli augustis 105 sõiduautoga Peugeot.

Ka mudelite lõikes hoidsid augustis konkurentsitult müüduima auto tiitlit Renault väikeautode paar Clio/Thalia, mida müüdi ühtekokku 63 autot, edestades teisel kohal olnud Toyota Corollat ligi paarikümne autoga.

Tarbesõidukite müügis juhtis 49 sõidukiga Citroen, teisel kohal oli 33 sõidukiga Renault, kolmas oli Mercdese-Benz 24 sõidukiga. Kokku müüdi augustis 233 tarbesõidukit, mida on 45 võrra vähem kui juulis, eelmise aasta augusti müüki suudeti siiski edestada 14 sõiduki võrra.

Tarbesõidukite müügist saab lähemalt lugeda järgmise teisipäeva transpordirubriigist, sõiduautomüügist annab ülevaate järgmise nädala reedel ilmuv Äripäeva autorubriik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing