EPL: Diagnostikakeskus jääb linna kontrolli alla

03. september 2004, 08:15

Tallinna linnavalitsus otsustas neljapäevasel istungil kasutada diagnostikakeskuse enamusaktsiate ostueesõigust, keskus läheb taas linnale.

Samas ootas volikogu ka Tallinna tervishoiuküsimuste eest vastutava abilinnapea Anders Tsahkna tagasiastumist, mida aga siiski ei toimunud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Linnapea Edgar Savisaar on öelnud, et Tsahkna tagasiastumine või mittetagasiastumine sõltub eelkõige asjaolude selgumisest. Linnapea esitas volikogule keskuse aktsiate kontrollpaki linnale tagasiostmise eelnõu, mille volikogu võttis üksmeelselt vastu.

?Audiitorid on hinnanud diagnostikakeskuse müügi liiga odavaks ja linn on seega kahju kandnud,? võttis linnapea Edgar Savisaar volikogu ees kokku põhjused, miks diagnostikakeskus tuleb tagasi osta.

Linnapea märkis, et tegu on linna üha kasumlikuma ettevõttega. Abilinnapea Anders Tsahkna ütles eile, et ta pole keskuse tagasiostmise vastu, kuid leiab, et see tuleks kohe ka turuhinnaga edasi müüa.

Savisaar ütles, et seda, kas keskus müüakse või mitte, tuleb kaaluma hakata alles pärast seda, kui volikogu poolt diagnostikakeskuse müügi asjaolude ning abilinnapeade Tsahkna ja Vitsuti tegevuse hindamiseks moodustatud komisjon on oma töö teinud. ?Ma ei ole selle vastu, et TKDd müüa, kui hind ja muud tingimused on vastuvõetavad,? ütles Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing