EPL: Reisirongide kokkupõrkest jäi puudu paar minutit

03. september 2004, 08:25

Üleeile sattus kaks reisirongi ühele teele, raudteelaste kiire tegutsemine päästis 170 reisijat.

Kolmapäeva hommikul kolmveerand üheksa paiku tekkis Eesti Raudtee liikluskorraldaja eksimuse tõttu Jõgevamaal Pedja jaamas olukord, kus mõne minuti möödudes oleks kokku põrganud kaks ühele teele sattunud reisirongi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Esialgsel hinnangul jäi Eesti ajaloo suurimast rongiõnnetusest puudu umbes kaks minutit. Eesti Raudtee selgituste kohaselt tekkis ohtlik olukord kolmveerand üheksa paiku, mil liikluskorraldaja andis Tartust Tallinna teel olnud reisirongile loa väljuda Pedja jaamast. Samal ajal kasutas rööpmepaari Tallinn-Tartu kiirrong, mis valmistus Pedja jaamast läbi sõitma.

Eesti Päevalehele teadaolevalt sattus Tallinnas tööl olnud liikluskorraldaja hetkelisse segadusse, arvates, et Tallinn-Tartu kiirrong on juba läbinud Pedja jaama. Mõne hetkega avastas ta oma eksimuse ning andis korralduse mõlemal rongil seisma jääda.

Eesti Raudtee avalike suhete juhi Priit Koffi sõnul said kolmapäeva hommikul Kesk-Eestis möllanud äikesetormides kannatada Eesti Raudtee side- ja turvanguseadmed, mis raskendasid raudteeliikluse juhtimist. ?Seejärel tekkis inimlik eksitus, mis oleks viinud kahe rongi kokkupõrkeni. Õnneks seda ei juhtunud,? lisas Koff. Esilagu on vea teinud liikluskorraldaja töölt kõrvaldatud.

Raudteeinspektsioon alustas toimunu suhtes juurdlust. ?Hetkel on veel vara öelda, kuidas ja miks täpselt juhtus. Oleme saanud nii Edelaraudtee vedurijuhtidelt kui ka Eesti Raudteelt esialgsed materjalid, mida tuleb analüüsida,? lisas Metssalu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing