EPL: Pärnut külastas rekordarv turiste

Liis Kängsepp 03. september 2004, 08:41

Kui mullu käis kogu aasta jooksul Pärnu turisminfopunktis 50 643 kodu- ja välismaist külalist, siis tänavu kaheksa kuuga 54 217.

Pärnu turismispetsialist Helve Kask hindas, et turismiinfopunktidest käib läbi kuni 15 protsenti Pärnu külalistest, seega väisab tänavu linna ligi 400 000 turisti, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Tõsi, jahe ja vihmane ilm tõi suvepealinna varasemate aastatega võrreldes oluliselt vähem eestimaalasi, kuid seda kompenseeris Euroopa riikidest saabunute hüppeline tõus. Nii on tänavu augusti lõpuks Pärnusse jõudnud prantslasi, hispaanlasi ja itaallasi ligi kolm korda rohkem kui kogu eelmisel aastal.

Euroopa Liidu riikidest saabunud seletasid enda huvi sooviga näha oma silmaga, millised uued euroliidu maad tegelikult on. ?See, et me oleme nüüd liidu liige, annab neile julguse, et siia on turvaline tulla,? selgitas Kask.
Enamasti tulevad külalised korraga kolme Balti riiki vaatama. ?Muljete kohta pärides oleme vastuseks kuulunud, et Eesti on jätnud kõige parema mulje ja siin nähakse väga suurt arengupotentsiaali,? selgitas Kask.

Venemaalt tulijate arv püsib 900 ligi. ?Kui küsime sealt tulnuilt, miks rohkem inimesi siia ei tule, nimetatakse jätkuvalt raskusi viisa saamisega,? sõnas Kask.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing