Raepress: Taksokontroll tuvastas rikkumisi

Liis Kängsepp 03. september 2004, 12:23

Taksodega augustis tehtud 11 kontrollsõidust kuuel ilmnesid probleemid taksoveoeeskirja tätmisel, neist kolmel juhul oli tegemist tõsiste rikkumistega.

Neil raskematel juhtudel oli probleemiks käsitsi täidetud kviitungi väljastamine, teatas Raepress. Ühtlasi küsiti neist kahel korral kindlat, mitte taksomeetri järgset summat ning ühel korral ei lülitanud juht taksomeetrit üldse sisse.

Tallinna Transpordi- ja Keskkonnaameti poolt teostatud 11 kontrollsõidust viiel probleeme ei esinenud. Komisjoni ette kutsuti kolm taksojuhti, kes esindatavad Oberst takso, Linnatakso ja Hansa Takso kaubamärki. Kiirmenetluse protokoll koostati kahele taksojuhile, kes ootasid kliente selleks mitte ettenähtud kohas ehk väljaspool taksopeatust.

Ühel Obersti taksol puudus sõidukikaart ja hinnakiri ning üks Silver Takso väljastas halva kvaliteediga printerikviitungi.

Eelmise kontrolli käigus ilmnenud probleemidest tulenevalt pöördus transpordi- ja keskkonnaamet Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poole selgituste saamiseks, kes teostab tehnilist järelvalvet taksomeetrite üle.

Internetiküsitlus, selgitamaks milliseid teenustetariife taksokasutajad pooldavad, näitas, et
kõige rohkem poldatakse kilomeetritariifi (26% vastustest) ning kõige vähem ettetellimistasu (2,25%), pealeistumistasu (2%) ja kilomeetritariif asukohast sõltuvalt 1,75%. Miinimumtasu pooldas 13,75%, ajatariif koos ülemineku kiirusega 11,5%, sõidualustustasu 8,25% ja ajatariifi 8%, kilomeetri tariif sõltuvalt sõitjate arvust 3,25% vastuste koguhulgast. Laste turvavarustust soovis taksosse 8% ja lemmikloomavedu 7,25% vastustest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing