Autoettevõtjad valmistavad ette ametiühingutega kollektiivlepingut

06. september 2004, 17:00

EEsti Autoettevõtete Liit ja Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing alustavad läbirääkimisi uue kollektiivlepingu sõlmiseks.

Autoettevõtete Liit nõustus Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühingu ettepanekuga alustada järgmisel nädalal läbirääkimisi uue üleriikliku kollektiivlepingu sõlmimiseks, teatas Autoettevõtete Liidu tegevdirektor Villem Tori.

Lepe reguleeriks järgmisel aastal auto- ja bussijuhtide ning lukkseppade töö- ja palgatingimusi ning kindlustaks Eesti transpordisektoris töörahu ning vedude tõrgeteta toimumise.

Villem Tori sõnul sõlmivad Autoettevõtete Liit ning Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing ja üle-eestilisi kollektiivleppeid juba 1992. aastast.

?Tegu on ühega vähesest ärisektoritest Eestis, kus sellise üleüldise kokkuleppeni on üldse suudetud jõuda ning senini oleme taganud Eesti majanduses olulises valdkonnas töörahu,? selgitas Tori.

Autoettevõtete Liidu andmeil töötab Eestis orienteeruvalt 12 000 auto- ja bussijuhti, Autoettevõtete Liidu liikmesfirmad annavad tööd orienteeruvalt 6000 inimesele.

Mittetulundusühing Autoettevõtete Liit (AL) on 1990. aastal asutatud üleriigiline tegevus- ja kutsealaliit. AL ühendab vabatahtlikkuse alusel vedude korraldamise ja muude transpordialaste teenuste osutamisega tegelevaid ettevõtteid. Liidu asutasid 31 ettevõtet, tänaseks on liidu liikmesfirmade arv kasvanud 46-ni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing