EPL: Rahvaliit ei ole nõus ?sinise? kütuse aktsiisi tõstmisega

06. september 2004, 08:04

Rahandusministeeriumi pakutud kütusehinnatõus kütab võimuliidus uut poliittüli.

Suure tõenäosusega keelduvad Rahvaliidu ministrid toetamast rahandusminister Taavi Veskimägi ettepanekut erimärgistatud diisli ja kütteõli kõrgema maksustamise kohta, mis tooks tuleva aasta riigieelarvesse umbes sada miljonit krooni lisa, kirjutab Eesti Päevaleht.

Värvitud diisli aktsiisitõusu kava pakkus Veskimägi valitsusele välja 26. augusti kabinetiistungil, põhjendades seda vajadusega võidelda hoogustunud aktsiisipettustega. Valitsuse pressinõunik ütles siis, et otsuse tegemine lükati pisut edasi, et üksikasju täpsustada.

Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani väitel on küsimus hoopis põhimõttelist laadi. ?Kui maksu- ja tolliamet korralikult tööle hakkaks, tuleks aktsiise nagu muda kokku,? soovitas keskkonnaminister pühenduda salakütuse kontrollimisele.

?Loomulikult ei toeta ma seda aktsiisitõusu,? ütles üks Rahvaliidu juhte Tiit Tammsaar. ?Tegu on järjekordse lollitamisega, kus riigi jamad pannakse põllumeeste kaela. Vist leiti, et Euroopa Liidust on põllumeestele mõni sent kukkumas.?

Eksministri sõnul ei taba aktsiisikergitajaid mitte ainult põllumeeste, vaid ka metsameeste, kalameeste ja kütteõli kasutavate majaomanike viha. Sama meelt oli ka Res Publica talunikust liige Tiit Niilo. ?Sellega ei saa mitte kuidagi nõus olla. Põllumeestele pole see vastuvõetav,? lausus Riigikogu maaelukomisjoni kuuluv Niilo.

Tavadiislist madalama aktsiisiga ?sinist? diislit kasutatakse valdavalt põllutöömasinates ja ?punast? diislit erisugustes küttekolletes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing