Euroopa börsid: ehitusfirmade kasumid kasvavad, aktsiad tõusevad

08. september 2004, 12:41

Täna on Euroopa börsidel tõusu näidanud ehitusfirmade aktsiaid, kuna sektori kaks suuremat tegijat avaldasid tugevad poolaasta kasuminumbrid.

Vinci SA on tõusnud keskpäevaks 3,2%, tasemeni 91,50 eurot. Maailma suurima ehituskontserni esimese poolaasta kasum hüppas ligi kolmandiku võrra ning küündis 251,7 miljoni euroni. Kasumit kergitas suuremaid ehitisi (staadionid, lennuväljad, parkimisplatsid) haldava kontsessiooniüksuse paranenud marginaalid. Tellimuste maht kosus rekordilise 13,8 miljardi euroni.

Maailma suuruselt kolmanda ehitusfirma Bouygues SA, mis ühtlasi omab ka Prantsusmaa suuruselt kolmandat mobiilsidevõrku, kasum hüppas esimesel poolaastal 92%, tasemeni 249 miljonit eurot. Kasvu toetas eeskätt just sideüksus.
Väärtpaber on alustanud päeva 28,95 eurol ehk 1,6% plussis.

Kehvasti on see-eest läinud hotelliketil Accor (kunagi kuulus ettevõtte alla ka Tallinnas asuv hotell Grand Hotel Mercure), mille poolaasta kasum langes 106 miljonilt 81 miljoni euroni. Prantsuse hotellikett probleemseteks piirkondadeks on USA ja Prantsusmaa.
Accor aktsia on alustanud 5,9% langusega.

Hoolimata mõnest suuremast liikujast on Euroopa börsidel täna aga rahulik ja suunatu kauplemine, kuna suur osa investoreid ootab USA keskpanga Allan Greenspani pärastlõunast sõnavõttu.

Põhjala börsidel läheb hästi regiooni suurimal kindlustusseltsil Skandia, kuna Morgan Stanley andis aktsiale kerge ostusoovituse. Investeerimispanga analüütiku Michael Bloomi sõnul on riskid aktsiahinda juba liialt sisse arvatud ning samas näeb ta seltsil turuosa suurenemisel võimalust.

Soome paberitootjad UPM Kymmene ja Stora Enso on mõlemad 1-1,5% languses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing