Vedurimeeste Ametiühing korraldab streigi

08. september 2004, 17:27

Eesti Vedurimeeste Ametiühingu juhatus võttis täna vastu otsuse alustada 23. septembril streiki, nõudes vedurijuhtidele 15protsendilist palgatõusu.

Eesti Vedurimeeste Ametiühingu (EVA) ja Eesti Raudtee AS vahel kümme kuud kestnud palgaläbirääkimised lõppesid kokkuleppele jõudmata, teatas EVA.

EVA juhatus võttis täna vastu otsuse alustada 23. septembril streiki, nõudes vedurijuhtidele 15protsendilist palgatõusu, mis tagaks tunnipalgaks 38-45 krooni. Vedurijuhiabide palgaks nõuab ametiühing 32 krooni tunnis.

'Eesti Raudtee tegevdirektori asetäitja Riivo Sinijärv väidab, et keskmine palk Eesti Raudteel on 13 631 krooni. Et vedurimehed saaksid vähegi elamisväärset palka, on nad sunnitud tegema massiliselt ületunde - 2003. aastal tegid 238 vedurijuhti ja 113 vedurijuhi abi igaüks vähemalt 200 ületundi, mõned koguni 500 tundi,' ütles EVA esimees Heino Rüütel. Palgad oleksid Rüütli sõnul tunduvalt madalamad, kui inimesed töötaksid ettenähtud normtundide piires. 'Sundida inimesi ületunnitööle raudteeliikluse ohutuse ja enda tervise arvelt ei tohi olla normiks,' rõhutas Rüütel.

Rüütli sõnul tõusis AS Eesti Raudtee puhaskasum kahe aastaga 2,4 korda - 203 miljoni krooni võrra, kasvanud on vedurite tootlikkus ning kaubaveomaht, selgub ettevõtte 2003. aasta aruandest. 'Samas avaldatud AS Eesti Raudtee nõukogu esimehe Edward Arnold Burkhardti pöördumises kinnitatakse, et Eesti Raudtee kuulub maailma kasumlikemate raudtee-ettevõtete hulka,' lisas Rüütel.

'Kui on raske, on kõigil raske ja sellest saavad mehed aru. Aga samuti on õiglane, et kui ettevõttel läheb hästi, siis saavad sellest osa ka need, kes paremate päevade nimel reaalselt on rüganud', ütles Rüütel. 'Kahjuks aga õiglast kokkulepet me ei saavutanud, ning vedurimeestel tuleb oma õiguste kaitseks kuulutada välja streik'.

EVA korraldas tunniajalise hoiatusstreigi ka 4. detsembril 2003. aastal haridus- ja kultuuritöötajate palganõude toetuseks, seisates kaheksa reisirongi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing