SLK: meie ettevõte ei pressi midagi riigilt välja

Inno Tähismaa 09. september 2004, 09:17

Saaremaa Laevakompanii (SLK) teatel on ettevõte läbirääkimistel lähtunud vaid kokkulepetest Tallinna Sadamaga, ega pressi riigilt midagi välja.

SLK nõukogu liige Aivar Jõgi ütles pressiteate vahendusel, et ministeeriumi esindajad olid suurepäraselt kursis SLK ja Tallinna Sadama vaheliste läbirääkimiste tulemuse kujunemisega. 'Tuletan meelde, et aasta alguses otsustas riik ise praamiliiklusega tegelema hakata ja volitas selleks Tallinna Sadamat,? märkis Jõgi, ?Tallinna Sadama ja SLK poolt loodava ühisfirma tingimused on heaks kiitnud Tallinna Sadama nõukogu, mille liikmed nimetab suures osas ametisse teatavasti majandus-ja kommunikatsiooniminister.?

Jõgi sõnul kinnitas minister Atonen veel möödunud nädalal SLK omanik Vjat?eslav Leedole, et toetab praamiliikluse jätkamisel ühisfirma varianti ja väitis, et pole Tallinna Sadama juhtidelt vastavateks läbirääkimisteks mingeid volitusi ära võtnud. 'Meie arvates on minister selle protsessi käigus pidevalt valetanud valitsuse liikmetele, avalikkusele, oma koalitsiooni ? ja erakonnakaaslastele, nii Saaremaa Laevakompaniile kui Tallinna Sadamale,? lisas Jõgi, ?Minister Atonen ei ole vaatamata oma matrossovlikele väljaütlemistele ajakirjanduses pakkunud mitte kunagi välja ühtegi alternatiivset lahendust. Seda sundsõitmise juttu ei usu ju mitte keegi, ministeerium ise ka ei usu,' ütles Jõgi.

SLK nõukogu liikme sõnul kujundab ettevõte oma edasised sammud peale seda kui on saanud riigi poolt volitatud isikutelt selge ja ühemõttelise ettepaneku, kuidas praamiliiklust 1. oktoobrist korraldada. 'Kui seni oleme võtnud enda kanda palju juriidilist ja sisulist tööd, siis enam me seda ei tee. Seda tööd on kasutatud mitte probleemide lahendamiseks, vaid meie ettevõtte ründamiseks. Jõus on valitsuse otsus, mille kohaselt korraldab praamiliiklust oktoobri algusest edasi riik, me ootame kuidas see hakkab välja nägema,' ütles Jõgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing