Eesti ja Leedu maksupolitsei asuvad koostööle finantskuritegude alal

Inno Tähismaa 09. september 2004, 09:43

Eesti ja Leedu maksupolitsei alustavad koostööd maksukuritegude vastu võitlemisel.

Maksu- ja tolliameti peadirektor Aivar Rehe ning Leedu Finantskuritegude Uurimisteenistuse direktor Romuldas Boreika sõlmivad täna, 9. septembril Tallinnas kokkuleppe koostöös finants- ja teiste süütegude vastase võitluse organiseerimisel, teatas maksu- ja tolliameti pressiesindaja.

Kokkuleppe peamiseks eesmärgiks on kahe riigi maksupolitsei vahel informatsiooni vahetamine nii juriidiliste ja füüsiliste isikute poolt toime pandud finants- ja muude süütegude kohta. Lisaks sätestab kokkulepe metoodiliste soovituste vahetamist finantskuritegude avastamisel, tõkestamisel ja uurimisel ning kogemuste vahetamine tegevusmetoodikate ja süütegude toimepanemise vastu võitlemiseks kasutatavate infosüsteemide loomise ning nende funktsioneerimise tagamise osas.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna juhataja Enriko Aava sõnul ei ole tulevikus piiriüleste kuritegude uurimise puhul välistatud ka kahe riigi maksupolitseide ühiste töögruppide moodustamine.

'Kokkuleppe lähtub vastastikusest huvitatusest tulla efektiivselt toime oma ülesannetega maksukuritegude vastu võitlemisel ning seeläbi tugevdada riikide majanduslikku julgeolekut,' lisas Aav.

Leedu Finantskuritegude Uurimisteenistus on esimene organisatsioon, kellega maksu- ja tolliamet sarnase kokkuleppe sõlmib.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing