HP töötleb 2007. aastaks ümber pool miljardit kilo elektroonilisi tooteid

14. september 2004, 14:28

HP teatas, et plaanib kiirendada toodete ümbertöötlemist ja seab eesmärgiks 2007. aastaks kokku korjata pool miljardit kilo elektroonilisi seadmeid.

Nii on ettevõttel eeloleva kolme aasta jooksul kavas ümber töödelda rohkem seadmeid, kui seda on tehtud 1987. aastast tänaseni.

Globaalselt seatud eesmärgini jõudmiseks soovib HP laiendada programmi sihtgruppi ja arendab uusi keskkonnasäästlikke viise kasutatud ning tarbetuks muutunud arvutite, printerite ja teiste IT-seadmete tagastamiseks.

Eestis kogutakse töökorras vanu seadmeid kokku programmi Trade-in raames. Iga uue HP toote ostja võib soovi korral sõlmida vanade seadmete tagastamise lepingu, mille kohaselt saadetakse seadmetele järele kullerfirma. Kui seadmete tehniline seisukord vastab lepingutingimustele, tagastatakse kliendile osa uue toote ostusummast. Tagasi ostetud seadmed lähevad ümbertöötlemisele HP tehastesse väljaspool Eestit.

'HP eesmärgiks on pakkuda võimalust kasutuks muutunud seadmetest mugavalt ja keskkonnasõbralikult loobuda,' sõnas HP korporatiivsuhete ja Globaalse kodaniku projekti juht Debra Dunn. 'Jätkame uute ümbertöötlemislahenduste väljaarendamist sooviga täita seatud ambitsioonikad eesmärgid,' lisas Dunn.

Alates 1987. aastast on HP poolt kokku kogutud ja keskkonnasõbralikult hävitatud 226 miljonit kilo komponente. HP programm Planet Partners tegutseb 19 Euroopa riigis. Riistvara töödeldakse ümber Suurbritannias, Iirimaal, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias, Hollandis, Luksemburgis, Austrias, ?veitsis, Rootsis, Taanis, Norras ja Soomes.

HP on kehtestanud ülemaailmsed standardid amortiseerunud tehnika ümbertöötlemiseks. Lisaks teeb HP koostööd mitmete osapooltega, et välja töötada keskonnasäästlikke ja majanduslikult tasuvaid ümbertöötlemismeetodeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing