Ametiühingud alustavad palgaläbirääkimisi

14. september 2004, 11:25

Homme algavad kõnelused bussijuhtide ja lukkseppade uue üleriigilise alampalga üle

Kolmapäeval, kell 13 algavad Ametiühingute Keskliidu ruumes (Pärnu mnt 41a) läbirääkimised Transpordi Ametiühingu ja Autoettevõtete Liidu üleriigilise kollektiivlepingu uuendamiseks, mis reguleerib kõigi Eesti autojuhtide, bussijuhtide ning lukkseppade palga- ja töötingimusi, seisab pressiteates.

Ametiühing nõuab läbirääkimistel uueks alampalgaks bussijuhtidele 43 krooni ja keskmise klassi lukkseppadele 37 krooni tunnis. Lisaks palgatõusule sisaldavad need numbrid ka olulist palgasüsteemide reformi transpordiettevõtetes, kus suureneb põhipalga ja väheneb lisatasude osakaal.

Transpordi Ametiühing on veendunud, et auto- ja bussijuhtide palgatõus on möödapääsmatu ja hädavajalik. Ilma olulise palgatõusuta ei õnnestu meil pidurdada ei juhtide väljavoolu teistesse Euroopa riikidesse ega vähendada ka kõigi liiklejate jaoks üliohtlikku ületunniööd auto- ja bussiettevõtetes.

Ametiühing loodab tööandjatega kokkuleppele jõuda hiljemalt käesoleva aasta lõpuks. Praegune üleriigiline palgalepe kaotab kehtivuse 31. detsembril ja peale seda ei seo bussijuhte-lukkseppi ka enam töörahu kohustus.

Autoettevõtete Liit ning Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing sõlmivad üle-eestilisi kollektiivleppeid juba 1992. aastast. Alates 2001. aastast on nende lepete palga- ja puhkeajatingimused olnud kohustuslikud kõigile bussi- ja sisemaise kaubaveo ettevõtetele.

Transpordi Ametiühing on oma 4700 liikmega Eesti suuremaid ametiühinguid. Ühingul on osakonnad enam kui 80-s tee-, bussi-, auto- ja lennudusettevõttes. Samuti on Transpordi Ametiühing üks viiest streigipati osapoolest, mis võimaldab võimalike protestiaktsioonidega liituda ka raudteelastel, meremeestel, õdedel ja energeetikutel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing