EPL: Järgmise aasta detsembris uksed avav kunstimuuseum sai katuse alla

15. september 2004, 09:20

Lasnamäe paekaldale kerkiva KUMU hoovil toimus eile rahvarohke sarikapidu.

?Muuseumi ehitame eestlastele omase jonnakusega, kvaliteetselt ja tähtaegadest kinni pidades,? kinnitas Kunstimuuseumi Ehituse sihtasutuse juhatuse esimees Voldemar Promet sarikapeo avamisel. ?Pool ehitusest on nüüd valmis, raskem pool seisab aga alles ees,? lausus ta.

Tänaseks on ehitustööd väldanud ligi kaks aastat, novembris alustavad ehitajad siseviimistlusega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kunstimuuseumi peadirektor Marika Valk on valmiva hoonega juba rahul. ?Kuni füüsilist ehitist polnud, võisin uut kunstimuuseumi ainult ette kujutada. Praegu, kui hoone on juba olemas, näen seda kui tervikut ja ka seda, et asjad nihkuvad õiges suunas,? ütles Valk. Võimalused, mida järgmise aasta septembris valmiv hoone kunsti näitamiseks ja säilitamiseks pakub, pole tema sõnul senistega võrreldavadki.

Järgmisel suvel seisavad ehitajatel ees veel haljastus- ja heakorratööd ning parklate ja teede rajamine. Kuigi KUMU hoone valmib tuleva aasta septembris, avatakse kunstimuuseum kolm kuud hiljem, detsembris.

Et ehitus tempos püsiks, laenas valitsus Kunstimuuseumi Ehituse sihtasutusele 150 miljonit krooni. Laenuleping sõlmiti 10 aastaks ning seda makstakse tagasi põhiliselt hasartmängumaksust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing