EPL: Võimuliidu juhid hindasid eelarve peaaegu sobivaks

15. september 2004, 09:21

Eile Saku mõisas peetud rahaarutelu lõpus kinnitasid juhtivad koalitsioonipoliitikud oma tahet kiita 2005. aasta eelarve heaks.

?Suures plaanis on eelarve koos, mis lubab minna võiduka lõpuni,? kinnitas rahanduskomisjoni esimees Andres Lipstok oma lõppsõnas.

Rahvaliidu nimel ütles Jaanus Männik, et sajaprotsendilisest rahulolust on puudu veel üks protsent. Rahvaliit pole rahul omavalitsuste rahastamise korra ja sellega, et põllumajandusministeerium jääb ilma lisaks loodetud 120 miljonist kroonist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Reformierakondlase Lipstoki sõnul on praegu ebareaalne taotlus jõuda järgmise eelarve raames põllumajandustoetuste tasemele, kus Eesti riigi osa moodustab 60 protsenti. ?See on edasine eesmärk,? sõnas Lipstok.

2005. aasta perspektiivis pole tema väitel võimalik rahuldada ka saatkondade ja välisteenistuse soove. Välisminister Kristiina Ojuland küsis juurde 100 miljonit krooni. Ennekõike on lisaraha tarvis andmeside turvalisuse tagamiseks, milleta pole võimalik osaleda Euroopa Liidu ja NATO igapäevases töös.

Kuna valitsusel tuleb eelarve kinnitada homme, on rahandusminister Taavi Veskimäel jäänud mõni tund läbirääkimisteks teiste ministritega. ?Võimalikud on ümbertõstmised, sest eelarve maht ei tohi enam suureneda. Usun, et asjad klaaritakse ära,? lausus Lipstok. ?Praegu pole näha ühtegi trendi, et keegi osapooltest hakkaks teda Riigikogus uppi lööma.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing