Toimub teistkordne metsloomade suukaudne marutaudivastane vaktsineerimine Vormsi saarel

16. september 2004, 13:57

20.- 22.septembrini korraldab Veterinaar- ja Toiduamet marutaudi looduslike rebaste ja kährikute teistkordse vaktsineerimiskampaania Vormsil.

Sügisese vaktsineerimise otseseks eesmärgiks on eelkõige vaktsineerida marutaudi vastu need sihtgrupi noorloomad, kes kevadise vaktsineerimisperioodi ajal kutsikatena vähem ringi liikusid ning kelle puhul tõenäosus, et nad vaktsiinipalaga kokku puutusid, oli väike. Vaktsineerimiste tulemuseks pikemas perspektiivis on marutaudi Vormsi loomapopulatsioonist välja tõrjumine.

Kampaania raames külvavad kolm töörühma saarel ringi liikudes käsitsi marutaudi reservuaarloomadele mõeldud peibutussöötasid, paigutades neid hajusalt maapinnale. Vaktsiinsöötasid ei külvata asulate, külade j.m. inimestega asustatud piirkondade lähiümbrusse, laidudele, samuti teede ja kasutusel olevate karjamaade aladele.

Vormsi saarel on eelnevalt läbi viidud infokampaania.

Vormsil diagnoositi eelmisel aastal kaks marutaudijuhtumit, tõenäoliselt põhjustatuna külmast talvest ja marutaudihaige looma pääsemisest saarele üle jää. Sel aastal pole ükski marutaudikahtlus saarel kinnitust leidnud.

Esimene vaktsineerimiskampaania viidi Vormsil läbi käesoleva aasta juunikuus.

Samal teemal Äripäevas :
<#Metsloomade vaktsineerimine takerdus bürokraatiasse =http://www.aripaev.ee/2698/uud_uudidx_269808.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing