Pärnu PM: Võltsingud tõid loomakliiniku omanikule kriminaalasja

22. september 2004, 08:26

Politsei kahtlustab osaühingu Terveks omanikku Tarvi Marksonit audiitorfirma Klea järeldusotsuse võltsimises oma ettevõtte 2001. a aastaaruande juures.

Samuti kahtlustab politsei loomakliiniku teise osaniku Peep Lohu allkirja järeletegemises kahel dokumendil, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu politsei alustas kriminaalmenetlust jaanuaris 2003 Lohu avalduse alusel, praeguseks on ühtlasi Pärnu loomakaitseseltsi juhatajana tegutsev Markson ametliku dokumendi võltsimises kahtlustatav.

Audiitorfirma Klea omanik Kalle Lahe, kelle allkiri Pärnu maakohtu registriosakonnale saadetud järeldusotsusel seisab, kinnitab, et pole Terveksi aastaaruannet auditeerinud. Lahe on juba politseis ülekuulamisel käinud ja käekirjaekspertiisiks vajalikud allkirjad andnud.

Ekspertiisi tulemusest olenemata teab Lahe, et järeldusotsusel pole tema allkiri, niisamuti pole tegemist Klea blanketiga, kuigi midagi sellega sarnast on võltsija näputöö tulemusel tekkinud.

Markson ütles, et Lohu on tema peale väga palju kaevanud ja kohtusse hagisid esitanud. 'Ta on teatud eluperioodidel mitte just väga usaldusväärne inimene,' tähendas Markson. 'Lohu suutis viia ühe firma pankrotti, pankrotiavaldus on kohtus.'

Võltsinguid, mida politsei uurib, ei soovinud Markson kommenteerida, vaid palus helistada oma advokaadile Ants Lareteile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing