Linn tõhustab kontrolli oma äriühingute poolt tehtavate tehingute üle

22. september 2004, 11:27

Tallinna linnavalitsus tahab suurendada linnavalitsuse osatähtsust linna äriühingute poolt olulistes küsimustes vastuvõetavates otsustes.

Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul on eesmärk saavutada läbipaistev kontroll linna asutatud eraõiguslike juriidiliste isikute poolt tehtavate oluliste tehingute üle, teatas Raepress.

'Soovime saavutada tõhusamat kontrolli meie äriühingute ja sihtasutuste poolt tehtavate tehingute üle, et ei korduks enam diagnostikakeskusega sarnaseid juhtumeid,' märkis Vitsut.

Istungi protokolli järgi tuleb edaspidi täielikult Tallinna linnale kuuluvate äriühingute ja sihtasutuste nõukogudel esitada linnavalitsusele heakskiidu saamiseks otsuse projekt näiteks juhul, kui tegemist on ettevõtte või selle osa võõrandamise, omandamise, koormamise või üürimisega või aktsia, osa, vahetusvõlakirja või muu finantsinstrumendiga tehingute tegemisega juhul, kui tehingu esemeks oleva vara harilik väärtus ületab 100 000 krooni.

Samuti tuleb teavitada linnavalitsust äriühingu või sihtasutuse ostueesõiguse kasutamise üle otsustamise puhul jne.

Linna äriühingu või sihtasutuse nõukogul tuleb edaspidi esitada vastutavale ametile või ettevõtlusametile ka heakskiidu saamiseks otsuse projekt, kui kinnitatakse aastaeelarvet, investeeringute kava või tehakse muudatusi tegevusalas.

Ühtlasi peab äriühingu või sihtasustuse nõukogu esimees teavitama ettevõtlusametit nõukogu koosoleku päevakorrast ning saatma ametile nõukogu koosoleku protokolli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing