Ericsson ootab 2008. aastaks 2,5 miljardit mobiiltelefoni kasutajat

22. september 2004, 09:55

Maailma suurim mobiilside võrguseadmete tootja Ericsson loodab, et 2008. aastaks kasvab maailmas mobiiltelefonide kasutajate arv 2,5 miljardi inimeseni.

?Enesekindlus on telekomisektorisse tagasi tulnud ja me oleme tagasi tõusuteel,? ütles Ericssoni tegevjuht New Dehlis peetud pressikonverentsil vahendab uudisteagentuur Bloomberg.

2003. aastal Ericssoniga liitunud Svanberg fokuseerib sellistele turgudele nagu India, kus kasvu perspektiivid on paremad kui Euroopas ja USAs. Juunis Singapuris antud intervjuus sõnas Svanbreg, et järgneva kolme kuni viie aasta jooksul on Aasia kõige tähtsam regioon, kuna Hiina ja teised riigid tulevad välja kiiret andmesidet võimaldavate mobiilside võrkudega.

Nelja aasta jooksul kasvab Ericssoni tegevjuhi sõnul Indias mobiiltelefoni kasutajate arv 200 miljoni ehk 8%ni kõikidest maailma mobiiltelefoni kasutajatest. India sideameti prognoosi kohaselt võib järgmise aasta lõpuks mobiiltelefonide kasutajate arv riigis enam kui kahekordistuda ja jõuda 100 miljonini.

Arenevad turud andsid selle aasta teises kvartalis aga juba ligi poole Ericssoni müügimahtudest.

Ericsson prognoosib, et sel aastal müüakse maailmas 600 miljonit mobiiltelefoni ning telefoni kasutajate arv 1,4 miljardini. Turu-analüüsi firma Gartner loodab koguni, et sel aastal võib mobiiltelefonide müügimaht kasvada möödunud aasta 520 miljonilt 650 miljonini.

Ericsson kirjutas teise kvartali majandusaruandes, et India on kasvanud mobiiltelefonide kasutajate poolest maailma suuruselt teiseks turuks. Maailma suurim turg on hetkel Hiina, kus oli möödunud kuu lõpus registreeritud 315,1 miljonit mobiiltelefoni kasutajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing