PM: Isamaaliit tahab kohalikud valimisliidud tagasi tuua

22. september 2004, 08:12

Isamaaliit algatas eile Riigikogus seadusemuudatuse, mis lubaks inimestel järgmise sügise kohalikel valimistel taas ühineda meelepärastesse valimisliitudesse.

Praeguse seaduse järgi saavad kohalikel valimistel kandideerida vaid erakondade nimekirjad ja üksikkandidaadid.

Isamaaliidu avalike suhete juhi Margus Tsahkna sõnul oli valimisliitude keelamine vale otsus, mis seab inimeste poliitilisele koondumisele räige sundparteistamise pitseri, kirjutab Postimees.

Tsahknaga nõustus sotsiaaldemokraadist riigikogulane Eiki Nestor, kelle hinnangul annaksid valimisliidud võimaluse pääseda kohaliku võimu juurde ka neil, kes ei soovi end siduda ühegi erakonnaga.

Kuid Riigikogu teiste fraktsioonide hulgas uus seaduseelnõu suurt toetust ei leidnud. Rohkem kui kaks aastat tagasi vastu võetud valimisliite keelava seaduse algatajad Reformierakond ning Keskerakond ei ole oma seisukohta muutnud.

Keskpartei infojuhi Evelyn Sepa kinnitusel hägustavad valimisliidud võimulolijate vastutust ning killustavad poliitilist süsteemi.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Rain Rosimannuse sõnul ei ole nendegi partei seisukohad tema teada muutunud.

Väidet sundparteistamise kohta pidas Rosimannus väärarusaamaks. Ta selgitas, et erakondade nimekirjades on ajast aega kandideerinud ka sõltumatud kandidaadid, lisaks on kõigil võimalus minna valimistele üksikkandidaadina.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing