Uurimus: internetifoorumi aktsiasoovitused ei ole pelgalt infomüra

23. september 2004, 08:50

Finantsportaalide foorumites antavad soovitused ei ole pelgalt infomüra, vaid nende abil on võimalik ennustada aktsiate liikumist, kirjutas The New York Time.

British Columbia Ülikooli uurijad Werner Antweiler ja Murray Z. Frank uurisid finantsportaalide Yahoo!Finance ning Raging Bull foorumites antud 1,5 miljonit aktsiasoovitust ajavahemikul 2000. aasta jaanuarist kuni detsembrini. Ehkki sel perioodil toimus internetimulli lõhkemine, jätkusid aktiivselt ostusoovitused, ning fraas ?osta kuulduste peale', oli tol ajal populaarne.

Kõige huvitavamateks järeldusteks, millele uurimuse autorid tulid, oli siiski see, et foorumite järgi oli võimalus ennustada aktsiate kauplemismahtu ja volatiivsust (hindade kõikumist). Sõnumite arvu abil võis ennustada ka aktsia hinnaliikumist järgmiseks päevaks, kuid see korraletsioon oli nõrk ning järgnevatel päevadel liikus aktsia hind tagasi. Autorite arvates olid nende põhjustajateks nn daytraderite (spekulandid, kes teenivad tulu aktsiate hindade lühiajaliste liikumiste pealt) soov aktsia hind ?üles rääkida?.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing