PM: VP Marketi ekstöötajad vaidlustasid vallandamise

23. september 2004, 08:19

Leedu kaubandusketi T-market Tartu kaupluse üksteist endist töötajat süüdistavad poe omanikfirmat ebaseaduslikes vallandamistes ja palgavõlgades.

Kalda teel asuva T-marketi endise juhataja Tessa Kütimetsaga eesotsas kaebasid leedulastele kuuluva osaühingu VP Market ekstöötajad firma Tartumaa töövaidluskomisjoni. Kolm analoogset vaidlust on algatatud ka Tallinna ja Harjumaa töövaidluskomisjonis, kirjutas Tartu Postimees.

Kütimetsa sõnul nõuavad Tartu kaebajad VP Marketilt kokku enam kui 300 000 krooni saamata jäänud töötasu. Kütimetsa isiklik nõue on 175 000 krooni, mille hulgas on poole aasta palk väidetava ebaseadusliku vallandamise eest.

T-marketi Tartu kaupluse käima vedanud Kütimetsa väitel kohtleb kaubandusettevõte oma palgalisi masendavalt, lastes neil pidevalt teha 16-tunniseid tööpäevi. Seejuures pole firmal kombeks ületundide eest maksta, ütles Kütimets.

«Juuni lõpust alates on kauplusel olnud viis juhatajat,» märkis ta, leides, et see iseloomustab sealset õhustikku hästi.

Tessa Kütimetsa andmeil on VP Marketist vallandatud, kuid ka omal soovil lahkunud inimesi, kellele pole makstud välja lõpparvet ega antud kätte tööraamatut. Mõne kohta on Kütimetsa teada pärast vallandamist selle põhjusi fabritseeritud.

«Seal on näiteks dokumentide võltsimisi,» rääkis Kütimets. «Mind lasti lahti enne katseaja lõppu ja siis avastati, et ma olen poe justkui puhtaks varastanud.»

Kütimetsa kinnitusel on T-marketis olnud üleüldine töölevõtt miinimumpalga peale. Suusõnal on lepitud kokku suuremad summad ja neid ka makstud, kuid kui tööandja ja töövõtja teed on lahknenud, on VP Market soostunud maksma saamata töötasu vaid miinimumpalga alusel, avaldas Kütimets.

Tartumaa töövaidluskomisjon koguneb VP Marketi asja arutama täna. VP Marketi juhtkonnalt ei õnnestunud Tartu Postimehel kommentaari saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing