PM: Eesti Raudtee ähvardab streikijaid kohtuga

23. september 2004, 07:54

Eesti Raudtee kaebas Eesti Vedurimeeste Ametiühingu (EVAÜ) kohtusse, sest peab nende streiki ebaseaduslikuks.

Ametiühingu ja Eesti Raudtee palgakõnelused nurjusid eile ja vedurimehed alustasid täna hommikul kell 8 streiki. Rongiliikluses ei pruugi 180 vedurimehe tööseisak silma torgata, sest ülejäänud vedurijuhid streiki ei alusta. Samuti kavatseb raudteefirma kutsuda streigimurdjatena tööle pensionile jäänud rongijuhte, kirjutas Postimees.

«Sundida me oma liikmeid ei saa, streikimine on igaühe südametunnistuse asi,» ütles EVAÜ juht Heino Rüütel.

Eesti Raudteel on kokku kolm ametiühingut, kellest üks võib streigiga liituda. Edelaraudtee vedurimehed liituvad streikijatega reede varahommikul.

Reedel ja laupäeval peaksid Eestis seisma kõik reisirongid. Elektrironge streik ei puuduta.

«Vedurimeeste ametiühing on streigi korraldamisel rikkunud meie hinnangul protseduurireegleid,» selgitas Eesti Raudtee pressiesindaja Priit Koff.

Mille vastu ametiühingud eksisid, ei soovinud Koff täpsustada. Samas tunnistas ta, et juhul kui kohus leiab, et streik oli ebaseaduslik, võib Eesti Raudtee streikijatelt välja nõuda tekitatud materiaalse kahju ning lisaks oleks seaduslik võimalus tööluusi teinud töötajad töölt vabastada.

Rüütli sõnul ametiühinguid selline ähvardus verest välja ei löönud, sest nende juriidiline analüüs näitas, et nad on teinud kõik õigesti ning raudteefirma viide eksimusele ei olnud adekvaatne. «Me ei lase ennast ähvardustest kõigutada,» kinnitas Rüütel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing