Kurjategijad peatasid kaks rongi lõhkeainega

24. september 2004, 13:20

Eile öösel peatasid seni tuvastamata kurjategijad kaks rongi lõhkeainega, teatas Eesti Raudtee.

Kahtlus on langenud streikivatele vedurijuhtidele. Eesti Raudtee on teinud politseile avalduse kriminaalasja algatamiseks.

Peaaegu samaaegselt, kell 21 paiku tuli kahel rongil Lõuna-Eestis Tartu-Petseri liinil äkkpidurdada, sest teele olid paigaldatud rongide peatamise seadeldised ehk petardid. Petardid paigaldatakse raudteele ohuolukorras 1 kilomeeter enne ohupiirkonda 20 meetriste vahedega ning väiksema koguse lõhkeaine plahvatamine annab vedurijuhile märku, et rong tuleb peatada. Samuti paigaldatakse enne petardide piirkonda ka punane peatumist nõudev stopp-märk.

Üks oli paigaldatud Orava ülesõidu lähedusse, kus tühjade vagunitega rongi juhtinud vedurijuht oli sunnitud tegema äkkpidurduse. Eesti Raudtee dispetsherilt vedurijuht sõidukeelu kinnitust ei saanud, mis tähendab, et petardid olid paigaldatud ilma loata võõraste isikute poolt. Rong jätkas sõitu peale sündmuskoha uurimist.

Teine oli paigaldatud Vastse-Kuuste-Põlva ülesõidule, kus samuti tuli tühjade vagunitega rong peatada. Erinevalt Orava juhtumist oli Vastse-Kuustes paigaldatud ka raudtee reeglitele vastavalt punane stopp-märk.

Eesti Raudtee hinnangul ei ole petarde Eestis tsiviilkasutuses, tegemist on spetsiifiliselt raudteel kasutatava rongide peatamise seadmega. Samuti viitab petardide paigalduse korraldus sellele, et kurjategijad pidid hästi tundma raudteereegleid.

Intsidentide tõttu venisid eile öösel Tartu-Kärkna lõigul ehitustööd ning seetõttu hilinesid täna hommikul ka Edelaraudtee rongid.

Eile kell 17.00 lõppenud ööpäeva jooksul võeti Eesti Raudteel vastu 30 rongi ja saadeti ära 32 rongi. Praegusel ööpäeval planeerib Eesti Raudtee vastu võtta 26 rongi ja ära saata 30 rongi. Raudteeliiklus toimib, kinnitab Eesti Raudtee, kuid esineb häireid liiklusgraafikust kinnipidamisel. Kauba toimetamisel klientideni probleeme ei esine. Eesti Raudtee opereerib küll vähema arvu brigaadidega kui tavapäraselt, kuid töö- ja puhkerezhiimi rikkumisi ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing