Börsikommentaar: majandus kasvab oodatust aeglaemalt

28. september 2004, 10:03

Statistikaamet teatas, et teise kvartali majandus kasvas 5,9% võrra, mis oli ühe protsendipunkti võrra vähem, kui esialgne arvestus 6,0 protsenti.

Märgid näitavad, et liitumine Euroopa Liiduga ei toonud endaga kaasa taolist buumi, nagu esialgu loodeti. Aktsia-analüütikud ja fondipropagandistid hoiatasid juba ammu, et konvergentsisünergia on aktsiate hindades sees ning keelitasid investeerimast mujale, eriti nn teise laine aktsiatesse.

Ühest küljest oli neil õigus. Ootused olid liiga suured, seda eriti välisinvestorite hulgas, kellest tänaseks on paljud juba kasumi välja võtnud. Teisalt aga loeme pea iga päev uudist ühest või teises välisettevõttest, kes toob osaliselt või isegi täielikult tootmise siia. Tõsi, need ületulekud ei ole nii väga suured isegi Eesti mastaape silmas pidades, aga kokkuvõttes peaks efekt olema märkimisväärne. See aga tähendab, et uusi kliente saavad pangad, ehitajad ja kindlasti ka helistatakse rohkem.

Seega on Euroopa Liiduga ühinemisest oodata positiivset efekti mõne aja pärast, mis peaks uue hoo andma ka juhtivaktsiate hindadele, kui vaid liiga kõrge nafta hind kõik ära ei riku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing