Nordea vastab hiilivale intressitõusule

28. september 2004, 10:14

Nordea pank tõstab lähiajal oma tähtajaliste hoiuste intresse.

Nordea vanemanalüütik Anders Matzen ja teised Euroopa rahaturgu jälgivad analüütikud ootavad, et Euroopa Keskpank tõstab euro intressimäärasid 2005. aasta esimese kvartali lõpus. Siiski on Euro intressimäärad rahvusvahelistel rahaturgudel liikunud viimase kuue kuu jooksul silmnähtavalt ülespoole. Selline hiiliv intressitõus on täheldatav ka Eestis suurklientidega sõlmitavate Eesti krooni tehingute juures.

Tuntav intressitõus on eurotsoonis aset leidnud just pikema tähtaja osas. Kui märtsi viimastel tööpäevadel oli 6 kuu Euribor 1,947%, siis septembri lõpu noteeringud on stabiilselt 0,25% kõrgemad ehk 2,2% juures. Samasugune 0,25%-0,35%-ne intressimäärade tõus on aset leidnud ka Eesti krooni tähtajalise hoiustamise puhul.

Nordea Panga Eesti krooni tähtajaliste hoiuste intress ulatub tänasest kuni 2,75% aastas ning eurohoiuste intress kuni 2,40% aastas.

Antud muudatus intressimäärade osas ei puuduta Nordea Panga laenukliente. Käesoleva aasta maikuust saadik Nordea Panga poolt pakutav Kodulaenu intress 3,1% aastas jääb kehtima, hoolimata hoiuseintresside tõusust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing