PM: Estonian Air valmistub odavate piletitega EasyJeti tulekuks

30. september 2004, 08:17

Oktoobri lõpus reise alustava odavlennufirma EasyJeti tulek sundis Estonian Airi langetama piletihindu Berliini ja Londoni liinil ligi kolmandiku võrra.

Estonian Air langetas odavaimate piletite hindu Berliini liinil 725-lt 495 kroonile ja Londoni liinil 1275-lt 695 kroonile ühe suuna eest. Firma teatel on selliste hindadega võimalik pileteid osta ettetellimisel internetist. Antud hindadele lisanduvad lennujaamatasud ning võimalik pileti kättetoimetamistasu, kirjutab Postimees.

Lennupiletite hinnalangus puudutab samu liine, kuhu alustab reise odavlennufirma EasyJet. Alates 27. oktoobrist lendab EasyJet Tallinnast Berliini Schönefeldi lennujaama ja 1. novembrist Londonisse Stanstedi lennujaama. EasyJeti lennupiletite hinnad algavad esimestel lennunädalatel ligikaudu 320 kroonist ja seda koos lennujaamatasudega.

Estonian Airi asepresidendi Leela Lilleoru sõnul loodi uus odavaim hinnaklass, et olla valmis tihedamaks konkurentsiks. «Kavatseme tulevikus müüa odavamaid pileteid ka teistele liinidele.»

Lilleoru sõnul saab odavamaid pileteid broneerida vaid mitmeid kuid ette. «Praegu on nendel liinidel täitumus ligi 90 protsenti ning seega on vabu pileteid raske saada,» rääkis Lilleorg. «Võib juhtuda, et neid tuleb oodata neli kuud.»

Lisaks rõõmustas reisihuvilisi ka Tallinna lennujaam, kes teatas eile, et kavatseb novembrist alandada lennujaamatasusid kolmandiku võrra kõigile lendudele, sõltumata kellaajast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing