Börsiülevaade: kaks muutujat ja neli käe valgeks saajat

01. oktoober 2004, 15:51

Täna muutus Tallinna börsil kaheksateistkümnest noteeritud väärtpaberist vaid kahe hind. Käe sai valgeks kokku kõigest neli aktsiat.

Eile uue rekordtasemeni kerkinud Hansapanga aktsia andis neljanda kvartali esimesel päeval mõnevõrra järele, sulgudes 112,97 kroonil ehk ligi protsendi jagu miinuses.

Hansapanga aktsiat on viimasel ajal toetanud mõned kergekaalulised uudised.
Esiteks ostis pank Venemaal panganduslitsentsi saamiseks hiljuti pisikese Kvest panga, mis kiirendab panga ida-suunalist laienemisprotsessi. Teises kvartalis teenis Hansapanga grupp Venemaalt oma kogutuludest 3,6% ja kogukasumist 5,4%. Kaheldamatult hakkab sealt teenitava raha osakaal grupi tuludes lähitulevikus üha suuremat mõju avaldama.

Teiseks saab varsti teada, kuidas läheb Hansapangal Euroopas võlakirjaemissioon. Ehk mis hinnaga (protsendiga), kui suures mahus ja kui pikaks ajaks õnnestub pangal raha saada. Hetkel on spekuleeritud, et emissioonimaht võib ulatuda umbes 500 miljoni euroni ehk ligi 8 miljardi kroonini. Juhul kui pank saadud raha näiteks 1% jagu kallimalt välja laenaks, teeniks ta aastas 80 miljonit krooni tulu.

Teine liikuv väärtpaber oli täna Eesti Telekomi aktsia, mis lõpetas 107,96 kroonil ehk 0,3% plussis.

Telekomiaktsia stabiilsus on olnud viimasel ajal vapustav. Hoolimata sellest, et hiljuti tuli välja, et ettevõtte suuromanik TeliaSonera on soetanud juurde üle 600 tuhande Eesti Telekomi aktsia, mis võib viia aktsiate kohustusliku kokkuostupakkumiseni, on väärtpaber viimase pooleteise kuu jooksul liikunud väga kitsas 107,18 ja 109,53 krooni vahemikus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing