EPL: Rahvaliidu abiga tahetakse Savisaar kõrvale tõrjuda

01. oktoober 2004, 08:01

Reformipartei ja Rahvaliidu lepe võib Edgar Savisaare Tallinna linnapea kohast ilma jätta.

Reformierakonna Tallinna piirkond sõlmis Rahvaliidu Tallinna piirkonnaga koostööleppe, et ?tagada erakondade põhimõtete ja lubaduste edukam elluviimine?, teatasid erakonnad.

Selle leppe algus ulatub nädala esimesse poolde, mil tuli teade, et endine keskerakondlane Erika Salumäe loob linnavolikogus Rahvaliidu saadikuühenduse, millega meelitatakse liituma mitu volikogu keskfraktsiooni inimest. Eile teataski lisaks Jüri Trummile ka Vitali Faktulin, et liitub Rahvaliiduga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Reformierakond ei suuda leppida Keskerakonna jõulise eelarve tegemisega, mis aasta enne kohalike omavalitsuste valimisi on pigem Keskerakonna nägu.

Reformierakonna Tallinna juht Keit Pentus märkis, et koostööd Rahvaliiduga tehakse ka 2005. aasta Tallinna linnaeelarve asjus. Leppe kohaselt teevad erakonnad koostööd ka teiste eelnõude menetlemisel Tallinna linnavolikogu komisjonides.

Res Publica on toetanud igati erimeelsusi Tallinna võimuliidus, tervitades iga saadikut, kes on valmis Keskerakonna ridadest üle tulema võimalikku uude võimuliitu ? Reformierakond, Res Publica, Rahvaliit.

Rahvaliidu saadikurühma juht Erika Salumäe kinnitas, et huvi liitumise vastu tunneb mitu praegu veel Keskerakonda kuuluvat inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing