Haapsalu koeratoidutehas hõivas Eesti turu

01. oktoober 2004, 09:40

Kahe aasta eest koerte närimisliha tootmist alustanud OÜ Preemia on hõivanud kogu Eesti turu ja laieneda pole enam kuhugi, kirjutab Lääne Elu.

?Turg on nii väike, et ühest tehasest on rohkem kui küll,? ütles OÜ Preemia omanik Margus Maspanov. Laieneda pole enam kuhugi, sest praegu rahuldab väike tehas kogu Eesti vajaduse.

Haapsalu külje all Kiltsis valmistatud kuivatatud seakõrva, kopsu, magu, maksa, kanakaela müüb ettevõte peale Eesti ka Põhjamaadesse. Peagi hakkab Preemia valmistama ka kuivatatud seanahka.

Et Preemia lemmikloomatoit pole koera põhitoit, vaid lisa, on kuivatatud seakõrv rohkem ni?itoode. Maspanovi sõnul tõmbavad suured tootjamaad nagu Hiina ja Tai loomade maiustoidu hinna alla.

OÜ Preemia teine omanik on Soomes kümme aastat lemmikloomatoitu tootnud Jari Häyrinen, kes müüs üha tiheneva konkurentsi pärast oma firma ja alustas uuesti Eestis. Ühe töölisega startinud firma on laienenud kolm korda. Ettevõtte käive on 100 000 krooni kuus. Mullu teenis Preemia ligi 150 000 krooni kasumit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing