Citigroupi juht välistas ülevõtmised

01. oktoober 2004, 15:49

Citigroupi aasta aega panka juhtinud juhatuse esimees Charles Prince välistas ülevõtmised, kirjutab Reuters.

?Me pole (ülevõtmis- ja liitumis)tehingutele keskendunud firma,? ütles Prince, lisades, et pank peab fokuseerima eetikale.

?Üheks Prince eesmärgiks on saada pank välja meedia pealkirjadest,? ütles Front Barnett Associatesi nõukogu juht Marshall Front.

Prince saamise järel Citigroupi juhatuse esimeheks on Jaapani pangandusjärelevalve nõudnud Citigroupi privaatpanganduse üksuse tegevuse lõpetamist Jaapanis. USA regulaatorid alustasid Citigroupi Argentina üksuse raamatupidamise uurimist. Pank on vabandanud selle eest, et nad põhjustasid 13 mld dollari suuruse võlakirjatehingute laviini Euroopa võlakirjaturul. Panka on süüdistatud pankrotistunud Itaalia piimakombinaadi Parmalatis toimunud pettustele kaasaaitamises. Citigroup on nõustunud maksma 2,65 mld dollarit WorldComi investoritele, kuna pank aitas peita pankrotistunud firma riske. Mõnede analüütikute hinnangul on Prince"i varutud 6,7 mld dollarit Enroni, aktsiaanalüüside ja aktsiate esmaemissioonide kohtuasjadeks liiga väike summa.

?Finantskompaniid vajavad tipus moraalikehtestajaid nagu American International Groupi (AIG) Hank Greenbergi või Berkshire Hathaway Warren Buffettit,? ütles Auxier Asset Managementi president Jeff Auxier.

?Tavapangandus on hea äri,? lisas Auxier. ?Võibolla suudab Prince muuta Citigroupi etteaimatavaks, transaktsioonidele orienteeritud pangaks, nagu Wells Fargo, mis sõltub vähem investeerimispangandusest.?

?Suurte organisatsioonide juhtimises on raske periood,? ütles New Yorgi Ülikooli Sterni ärikooli majandusprofessor ja endine pangandusjärelevalve töötaja Lawrence White. ?Nii hajutatud tegevusvaldkondadega finantsvahendaja nagu Citigroupi juhtimine on veel raskem.?

Citigroupis töötab enam kui sajas riigis kokku 270 000 töötajat. Panga bilansimaht ulatub 1,4 triljoni dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing