Rüüstatud alajaamade arv Tallinnas kasvab

01. oktoober 2004, 16:27

Täna öösel tungisid kõrvalised isikud sisse Tallinnas veel ühte alajaama ning varastasid sealt vask- ja alumiiniumseadmeid, teatas Eesti Energia.

Vandaalide tegevus on põhjustanud mitmetele Eesti Energia klientidele elektrikatkestusi ja ebanormaalset pingekõikumist.

Praeguseks hetkeks on Eesti Energia juhtimiskeskustesse laekunud informatsioon veel ühest viimasel ööl Kalamaja kandis rüüstatud alajaamast. Kokku on viimaste ööpäevade jooksul Tallinnas metallivaraste tegevuse tõttu kannatanud kaheksa tegutsevat alajaama ja üks ehitusjärgus olev objekt. Kuritegevuse all on kannatada saanud alajaamad Kopli ja Ristiku tänaval, mitmed Paldiski maanteel ning Endla ja Kalamaja kandis asuvad alajaamad. Vargused leidsid valdavalt aset töötavates alajaamades, milles tegutsedes kurjategijad riskisid oma eluga.

Lisaks sellele, et metallivaraste tekitatud tagajärgede tõttu on olnud elektriühenduse häireid paljudel koduklientidel üle Tallinna, Merimetsa haiglal, K-Rautakesko kauplusel ja BMW keskusel, on toimunu tekitanud olulisi viivitusi ka rahvusooper Estonia suurlavastuse Aida ettevalmistustes Onistari tennisekeskuses. Tennisekeskuse juures paikneva rüüstatud alajaama taastamistööd lõpetati eile õhtul ja praegusel hetkel lõpetatakse ülevaatus ning pingestamisprotsess, peale seda võivad etenduse ettevalmistused jätkuda.

Juhtimiskeskused ja avariibrigaadid tegelevad aktiivselt sündmuste lokaliseerimise ja rikete kõrvaldamisega. Praeguseks hetkeks on enamik teadaolevatest juhtumi tagajärgedest kontrolli alla saadud. Eesti Energia on sündmustega seoses esitanud avaldused politseile.

Eesti Energia vabandab oma klientide ees nende ebameeldivate sündmuste poolt põhjustatud tagajärgede pärast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing