Börsiülevaade: fondiinvestorid panustavad Kesk- ja Ida Euroopa turule

04. oktoober 2004, 09:50

Eestis registreeritud kaheksa aktsiafondi maht kasvas kolmanda kvartali jooksul ligi 2 miljardi kroonini ehk tervelt viiendikku võrra.

Kaks kolmandikku 327 miljoni kroonisest kasvust oli tingitud uue raha sissevoolu tõttu, ülejäänud tõusu taga oli fondiosakute keskmiselt 6% hinnakasv.

Jagades aktsiafondide kasvu kolmanda kvartali päevade arvuga saame, et keskmisel päeval liikus aktsiafondidesse üle 5 miljoni krooni, mis Tallinna börsi keskmise päevakäibe kõrval polegi teab mis väike näitaja ning näitab fondide populaarsuse kasvu.

Kuna kõik kaheksa aktsiafondi investeerivad suuremal või vähemal määral Kesk- ja Ida Euroopa aktsiatesse siis võib ligi 100% tõenäosusega öelda, et see regioon ongi eestlaste lemmik.

Kvartaliga kasvas kõige enam (89%) Euroopa Liidu uutesse kanditaatriikidesse investeeriva Trigoni Teise Laine Fond. Väga kiire kasvuga (45%) oli ka Hansa Ida-Euroopa Aktsiafond.

Kolme võlakirjafondi maht kahanes kvartaliga 1,37 miljardilt 1,33 miljardi kroonini ning kuue kolmanda pensionisamba fondi maht tõusis 131 miljonilt 139 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing