Telefoninumbrite liikumist hakkab korraldama AS Abobase Systems

04. oktoober 2004, 11:14

Sideamet kuulutas tava- ja mobiiltelefoninumbri marsruutimise ühtse andmebaasi toimimist korraldavaks isikuks AS-i Abobase Systems

Sideamet viis läbi tava- ja mobiiltelefoninumbri marsruutimise ühtse andmebaasi toimimist korraldava isiku leidmiseks konkursi, kuhu laekus 11 pakkumist.

Konkursi komisjon leidis, et kolme pakkujat ei saa kvalifitseerida: kahel pakkujal puudusid pakkumiskutses nõutud andmed tehnilise kompetentsuse hindamiseks ning ühel pakkujal puudus nõutud tehniline kompetentsus. Seega kvalifitseerus 8 pakkumist.

Viimases etapis lükati tagasi veel kaks pakkumist, mis ei vastanud pakkumiskutses toodud tehnilistele nõuetele. Lõpuks jäi sõelale 6 pakkumist, mille hulgast valiti välja võitja.

'Võitja väljaselgitamisel arvestas komisjon andmebaasi vahendusel osutatava teenuse eest võetava tasu suurust ning andmebaasi loomiseks ja selle vahendusel teenuse osutamise alustamiseks kuluvat aega,' kommenteeris Sideameti peadirektor Ando Rehemaa. 'AS-i Abobase Systems pakkumine oli kõigist pakkumistest soodsaim ning ta oli valmis kõige kiiremini andmebaasi looma ja selle vahendusel teenust osutama.'

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium sõlmib konkursi võitjaga andmebaasi toimimise korraldamise lepingu.

Alates 01. jaanuarist 2005 on mobiiltelefonivõrgu operaatoritel kohustus säilitada tarbija soovil temale number juhul, kui tarbija soovib vahetada mobiiltelefoniteenuse osutajat. Mobiiltelefoninumbri ja ka tavatelefoninumbri säilitamise nõue täidetakse marsruutimise ühtse andmebaasi vahendusel, mille toimimist korraldab isik, kellega riik on sõlminud vastava lepingu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing