EPL: prügilate sulgemine kergitab prügiveo hinda

05. oktoober 2004, 07:24

Tuleva aasta jaanuarist tuleb lõpetada jäätmete ladustamine seni Haapsalu ja Läänemaad teenindanud Pullapää prügilasse, sest need ei vasta ELi normidele.

2005. aasta jooksul hakatakse sulgema ka ülejäänud ligi 40 nõuetele mittevastavat prügilat, kirjutab Eesti Päevaleht.

Haapsalu linna keskkonnaosakonna juhataja Krista Vilta sõnul tuli maakonna keskkonnateenistuse sellekohane kiri linnavalitsusele kui välk selgest taevast, sest kui Pullapää suletakse, tuleb elanike prügi vedada üle saja kilomeetri kaugusel asuvatesse prügilatesse, mis omakorda tõstab prügiveo hinda.

?Meile kõige lähemal asuvad siis uus Tallinna prügila Jõelähtmes või vana Pärnu prügila, mida järjest suletakse, sest Paikusele on asutud rajama uut prügilat. Väätsa nõuetele vastav prügila jääb aga selgelt liiga kaugele,? ütles Vilta.

Haapsalus tegeleb prügiveoga Ragn-Sells AS, mille juhatuse liikme Agu Remmelga sõnul pole neil veel valmis lõplikke kalkulatsioone kujunevast hinnast. ?Kui prügi vedada Pärnu prügilasse, siis mitte väga täpselt pakkudes võib jäätmekäitluskulude tõusuks kujuneda Haapsalus 30?40%. Tallinna prügila kasutamisel on hinnatõus suurem,? esitas ta ühe võimalikest kalkulatsioonidest. Tema sõnul on veel võimalus jätkata Pullapääl jäätmete vastuvõttu ja ohjeldada hinnatõusu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing