EPL: Ühispank pakub korteriühistutele energialaenu

07. oktoober 2004, 07:54

Eesti Ühispank koostöös Eesti Korteriühistute Liiduga on välja töötanud energialaenu korteriühistutele.

Energialaen koosneb korteriühistu laenust, energiaauditist ja energiasäästu assistendi teenusest, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Viimasel ajal on korteriühistutel tekkinud küsimus: kas võtta laenu või mitte? Õige vastuse leidmisel jäävad ühistute liikmed üsna tihti eriarvamustele. Koostöös Ühispangaga hakkame ühistutele pakkuma energialaenu, mis aitab elanikel selle õige vastuse leida,? ütles EKÜLi juhatuse esimees Marit Otsing.

?Meie koos Eesti Korteriühistute Liiduga 2003. aastal 24 korteriühistuga alustatud pilootprojekti kogemus näitab, et investeering energiasäästu võimaldab laenumaksete kulud katta 1/3 ulatuses soojatarbimise vähenemise arvel. Kui võrrelda omavahel kõrgeid energiakulusid ja laenumakseid, siis investeering energiasäästu on väga kasulik,? selgitas International Finance Corporationi esindaja Eero Saava energialaenu ideed.

?Lisaks rahaliselt kasulikule ja targale mõtteviisile on energialaenu kasutajale ka energiaaudit 3000 krooni soodsam,? ütles Ühispanga Tallinna kontori direktori asetäitja Riho Unt. ?Laenusumma arvutamisel võib arvestada juba energiasäästuga kaasnevat maksevõime tõusu. Kui korteriühistu on otsustanud laenu võtta, siis valides energialaenu tavalise korteriühistu renoveerimislaenu asemel, on kliendi maksevõime suurem ja laenu kasutamise sihtotsarve sihikindlam,? lisas Unt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing