PM: Tallinnas saab kevadel hoo sisse käimlaehitus

07. oktoober 2004, 07:57

Tallinna linnavalitsus hakkab rajama avalike tualettide võrku, mida hakkaks hooldama avaliku konkursiga valitud erafirma.

Tallinna kommunaalameti heakorraosakonna juhataja Tõnu Tuppits ütles, et kuigi linnal on kaks avalikku tualetti, linn enese omandusse rohkem käimlaid ei igatse. «Meil pole päris maailmakuulsust ka vaja,» vihjas ta Toompeale kerkinud käimla ümber tekkinud meediakärale.

Tallinna linnadisainer Aavo Ermel usub, et käimlate rajamine saab hoo sisse järgmisel kevadel. Lähiajal algatab kommunaalamet teemaplaneeringu, et välja selgitada, kuhu on avalikke tualette tarvis. Selleks vaadatakse üle turistide liikumisteed, uuritakse kohalike elanike vajadusi ja selgitatakse välja, kui palju käimlaid tarvis läheb, kirjutab Postimees.

«Alles siis saame rääkida rahast ? kui palju on vaja nende rajamiseks,» märkis Ermel. «Kuulutame välja hanke, et leida firma, mis paigaldaks ise tualetid ja hooldaks neid.»

Paljudesse kohtadesse ei saa Ermeli sõnul ilmselt püsivaid käimlaid rajada, sest näiteks vanalinna on pea võimatu uusi torustikke rajada. «Peame välja selgitama, kus saab torustikke ühendada, kus mitte. Selle järgi otsustame, kuhu saab panna suvised teisaldatavad käimlad,» rääkis Ermel. «Turistide arv kahaneb sügisel ja siis pole neid asutusi ka tänavatel enam nii palju vaja.»

Ermeli sõnul vaatab linn pakkumiste sobivuse üle nii hinna kui välimuse suhtes, sest tualetid peavad linna sobima. «Inimestel on vaja inimväärset linnakeskkonda,» märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing