PM: Tartu soovib ristikujulist jalakäijate tunnelit

07. oktoober 2004, 07:58

Järgmisel aastal loodab Tartu linnavalitsus parandada Riia-Turu ristmiku liikluskorraldust, nähes parima lahendusena ristikujulist jalakäijate tunnelit.

Tartu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak ütles, et kuu aja jooksul peaks raad suutma välja kuulutada projekteerimiskonkursi, mille tulemused võiksid linnaisade laual olla veebruaris, kirjutab Tartu Postimees.

«Järgmise aasta septembris peaks ristmik uuel kujul valmis olema,» lausus ta.

Haagi sõnul on põhirõhk jalakäijate liikumisel. Konkursil osalejail tuleb näidata kolmes eskiisvariandis, kuidas saaksid jalakäijad üle ristmiku silla abil, tunneli kaudu ja mööda sõiduteega samal tasapinnal olevaid ülekäiguradu.

Haak nentis, et parim, ehkki ühtlasi kalleim variant oleks kindlasti tunnel. Selle rajamise võivad aga väärata tehnilised ja looduslikud probleemid: ristmiku all kulgevate elektri-, side-, vee- ja küttetorude rägastik ning kardetavalt kõrge pinnasevesi.

Vahe odavaima ja kalleima ehitusvariandi vahel võib Haagi sõnul kõikuda mõnest miljonist kroonist mõneteist miljonini. Milline summa õnnestub linnamajanduse osakonnal järgmise aasta linnaeelarvesse suruda, on lahtine.
«Isiklikult eelistan kindlasti ristikujulist tunnelit,» kinnitas Haak.

«Aga karta on, et seda tuleva aasta septembriks nagunii valmis ei saaks. Kui jääda selle tähtaja juurde, tuleb nii või naa minna lihtsama lahenduse peale,» selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing