EPL: Soome kalendritootja ostis osaluse Büroodisainis

08. oktoober 2004, 08:08

SanomaWSOY gruppi kuuluv kalendrite ja märkmike tootja Ajasto Oy ostab 30protsendilise osaluse seni Eesti kapitalil põhinenud osaühingus Büroodisain.

Kolmapäeval kirjutas tehingust Soome majandusleht Kauppalehti. OÜ Büroodisain juhatuse liige ja üks omanikke Andras Metsa kinnitas seda teadet ja lisas selgituseks, et Ajasto Oy-l on huvi laieneda Balti regiooni ning saada siin ajaplaneerimistoodete osas turuliidriks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Nad otsisid siinsel turul kõige tugevamat tegijat, et oleks kindel stardipind Baltimaade turule tulekuks. Meie sobisime ilmselt kõige paremini, sest meil on Eestis märkimisväärne turuosa ning oleme isegi vähehaaval Läti ja Leedu turule liikunud,? selgitas Metsa. Büroodisain valmistab Timeri kaubamärgiga kalendreid ja päevikuid. Metsa andmetel kasutab umbes 70% Eestist nende toodetud koolipäevikuid.

Uue osaniku plaanide kohaselt on asutud suurendama trükkimise ja järeltöötluse tootmisvõimsusi. ?Täpsest investeerimisplaanist on veel vara rääkida, kuid esialgu on kavandatud uute seadmete ostmist,? rääkis Metsa, kelle sõnul on planeeritud, et viie aasta jooksul ostab Ajasto Oy Büroodisaini sajaprotsendiliselt.

Ettevõtte eelmise aasta käive oli 14,5 miljonit krooni ning sel aastal planeeritakse käibe jäämist samale tasemele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing