SLÕL: Politsei ei alustanud abilinnapea Vitsuti suhtes kriminaalasja

12. oktoober 2004, 08:09

Politsei ei alustanud Tallinna Diagnostikakeskuse avalduse alusel Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti suhtes kriminaalasja.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Kristiina Herodese sõnul on kriminaalasi küll alustatud, et kontrollida, kas Tallinna Diagnostikakeskuse vara on kasutatud sihtotstarbeliselt. «Kuid ühegi konkreetse inimese suhtes seda alustatud ei ole,» ütles Herodes SL Õhtulehele. Tema kinnitusel pole kriminaalasjas kedagi praegu kahtlustatavaks tunnistatud.

Tallinna Diagnostikakeskus esitas politseile avalduse, paludes alustada kriminaalmenetlus abilinnapea Vitsuti ning diagnostikakeskuse eksjuhi Agu Kivilo tegevuse suhtes.

Diagnostikakeskuse nõukogu liikme Janek Ottise sõnul on Toomas Vitsut OÜ Majanduskaitse Büroo osanik ja samal ajal Tallinna abilinnapea, kelle alluvuses tegutseb ettevõtlusamet. Mullu aprillis tegi diagnostikakeskus Majanduskaitse Büroole 92 040 krooni suuruse ettemaksu, et too osutaks diagnostikakeskusele teenust.

«Teenust selle raha eest aga osutatud ei ole,» on Ottis öelnud.

Samas on politsei omastamist käsitleva paragrahvi alusel alustanud kriminaalmenetluse. Prokuratuuri teatel tuleb menetluse käigus kontrollida, kas avaldaja kahtlus, et Agu Kivilo omastas ametiseisundit ära kasutades 3000 liitrit kütust, vastab tegelikkusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing