Bussijuhid ja lukksepad nurisevad palgapakkumise üle

13. oktoober 2004, 10:45

Transpordi ametühingusse koondunud bussijuhid ja lukksepad nurisevad miinimumtasu tõstmisega 19-20 kroonini tunnist ning peavad täna isekeskis nõu.

Ametiühingu nõudmine on seni olnud 43 krooni tunnis bussijuhtidele ning 37 krooni lukkseppadele, teatas Transpordi ametühingu pressitalitus. Tööandjad on väljendanud valmisolekut tõsta üleriigilist miinimumi vaid 19-20 kroonini.

Seetõttu kogunevad täna toimuvale ühiskoosolekule Transpordi ametiühingu bussijuhtide ja lukkseppade sektsioonid ja asuvad tööandjate pakkumist omavahel arutama.

Transpordi ametiühingu esimehe Peep Petersoni sõnul soovivad töötajad vähemalt 12 protsendilist palgatõusu, palgatasemete üle-eestilist ühtlustumist ja põhitasu osakaalu tõstmist. ?Nimetame seda bussijuhtide-lukkseppade palgareformiks,? rääkis Peterson.

Peterson ütles tööandjate esmast pakkumist kommenteerides, et see on ?okeeriv ja rahulolematust külvav. ?Uskusime, et pakkumine tuleb madal, kuid 20 krooni õõnestab läbirääkijate tõsiseltvõetavust,? ütles ametiühingujuht.

Lisaks palgatõusule taotleb ametiühing autojuhtide põhipuhkuse pikendamist 35 päevale, töövahetuse alampiiri tõstmist kaheksale tunnile ning öise ja õhtuse töö lisatasu tõusu vastavalt 30 ja 15 protsendile.

Palgaläbirääkimiste järgmine voor Transpordi ametiühingu ja Autoettevõtete liidu vahel toimub homme.

Transpordi ametiühingul on 4700 liiget kokku rohkem kui 80 bussi-, auto-, tee- ja lennundusettevõttes. Transpordi ametiühing on ka viit tugevamat ametiühingut koondava streigipakti üks osapool.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing