PM: Kolmandik eestimaalastest peab Juhan Partsi kogenematuks

14. oktoober 2004, 08:02

Peaminister Juhan Parts on kogenematu, tavainimeste jaoks kauge ning vaatab inimestele ülalt alla, leiab umbes kolmandik eestimaalastest.

Nii negatiivset hinnangut ligi tuhande juhuvaliku alusel küsitletud inimese hulgas ei pälvinud ükski teine Eesti suuremate erakondade liidritest, kelle mainet Turu-uuringute AS septembri lõpus uuris, kirjutab Postimees.

Keskerakonna liidrit Edgar Savisaart hindasid inimesed väga vastuoluliselt. Enamik vastanutest tõi esile tema tugevaid juhiomadusi, tugevat iseloomu ja Eesti probleemide mõistmist, kuid kahtlustas teda samas diktaatorlikkuses.

Eurovoliniku kohale asuvat Siim Kallast ja europarlamendi saadikut Tunne Kelamit iseloomustasid inimesed eelkõige positiivse alatooniga omadustega.

Kallase puhul arvasid küsitletud, et ta mõistab maailma probleeme ja on võimekas juht. Kelami puhul toodi välja patriootlikkust.

Rahvaliidu juhi Villu Reiljani ning sotsiaaldemokraatide liidri Ivari Padari puhul mainisid inimesed, et nemad mõistavad Eesti probleeme. Samas ei osanud ligi veerandik küsitletuist neid üldse iseloomustada.

Parts tunnistas küsitluse tulemusi kommenteerides, et on poliitikas olnud vaid kaks aastat ning see on liiga lühike aeg, et Eesti inimestega korralikult tuttavaks saada.

«Mul ei ole oma mainekujundusmeeskonda ja võimalik, et olengi imago küsimustele liiga vähe tähelepanu pööranud,» nentis Juhan Parts. Samas säilitas peaminister optimismi tuleviku suhtes, meenutades tuntud ütlust ? tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing