Pärnu PM: Estonia ja mudaravila liitmine toob linna uue veekeskuse

14. oktoober 2004, 08:26

Taastusravikeskuse Estonia ja Pärnu mudaravila ühendamine, mille linnavõimud sel kevadel otsustasid, toob Pärnusse uue spaa.

Suve hakul andis Pärnu linnavolikogu rohelise tee ühendada kaks taastusraviasutust, millest üks kuulub täienisti, teine osaliselt linnale, kirjutab Pärnu Postimees.

'Kahe äriettevõtte liitmine on pikaajaline protsess,' tõdes taastusravikeskuse Estonia juhataja Vello Järvesalu ühendamise kulgu kommenteerides. 'Et AS Pärnu Mudaravila omanikeringis on peale linnale kuuluva taastusravikeskuse Sõprus ka SA Pärnu Haigla ja haigekassa, on ühendamisega seotud palju keerulisi juriidilisi nüansse.'

Järvesalu märkis, et loodetav tähtaeg, mil kaks asutust on ühendatud, nihkub ilmselt 1. jaanuarist 2005 paari kuu võrra edasi.

ASi Pärnu Mudaravila käsutuses olnud Sääse tänaval asuvast hoonekompleksist on plaanis alles jätta vaid neljakorruseline hotelli osa.

Niinimetatud turuhoone asemele tuleb veekeskus. 'See hoone võetakse vundamendini maha ja asemele tuleb kaasaegne veekeskus,' valgustas Järvesalu.

Uue, umbes 2000ruutmeetrise spaa umbkaudne maksumus on 20 miljonit krooni. Ehituseks on kavas võtta pangalaenu.

Vanas mudaravilahoones on kavas avada väike raviasutus. 'Sellistes mahtudes sinna ilmselt raviprotseduure ei jää,' selgitas Järvesalu. Pärast põhjalikku renoveerimist peaks sellest saama eksklusiivne ja stiilne linna esindushoone.

Mudaravilast mere poole, kus praegu on mudahoidlad ja vana katlamaja, on plaanis ehitada hotell.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing