Energiaturu Inspektsioon toetab erandi tegemist seoses kavandatava merekaabliga

15. oktoober 2004, 14:34

Eile väljastas Energiaturu Inspektsioon arvamuse, mille alusel ütles, et erandi andmine AS-le Nordic Energy Link on põhjendatud.

Ennekõike tähendab erandi andmine seda, et Eesti elektritarbijad ei pea kinni maksma nii kaabli ehituse ning hiljem ka elektrienergia ülekandmisega seotud kulusid.

24.09.2004 esitas AS Nordic Energy LinkMajandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile taotluse erandi saamiseks Soome-Eesti merekaablile, EL määruse nr. 1228/2003artikkel 7 alusel. Energiaturu Inspektsioonile esitati eelpool nimetatud taotluse koopia arvamuse saamiseks.

Euroopa Liidu regulatsiooni alusel peaks rajatava merekaabli puhul kehtima kohalikud põhivõrgu tariifid. Samas on Eesti Energia AS-i poolt asutatud AS Nordic Energy Link kavatsenud teha seda projekti kommertsprojektina, kus elektrienergia ülekande tariifid kujuneksid vastavalt osapoolte vahelistele kokkulepetele. Selleks, et nn. Soome merekaabli projekti sellisena realiseerida, oli vaja taotleda erand Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumilt. Regulatsioon näeb ette, et enne otsuse tegemist peab energiaturu regulaator andma asja kohta arvamuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing