EPL: Libafirma petab mobiiliomanikelt raha välja

15. oktoober 2004, 08:03

Paljud EMT ja Tele2 kliendid on saanud sms-sõnumi, kus teatatakse, et inimene on võitnud 2500 krooni eest tasuta kõneaega firmalt Incom Service.

Auhinna kättesaamiseks tuleb osta 200kroonine Smarti kõnekaart Tele2-lt ning teatada Incom Service?i operaatorile telefoni teel selle peidetud number, mis on vajalik kõneaja laadimiseks kontole, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Lõhnab kõneaja väljapetmise järele, sest peidetud numbrit teades saab ju sellega suvalisele numbrile kõneaega laadida,' ütles EMT avalike suhete juht Kaja Pino. Sõnumeid saadetakse Läti mobiilinumbrilt. Helistades numbrile, vastab vene keelt kõnelev meesterahvas, esitledes end Incom Service?i operaatorina.

Mehe sõnul laekub kliendi kontole tunni aja jooksul pärast peidetud numbri edastamist 2700 krooni eest kõneaega. 'Meil on eriline rahvusvaheline ettevõte, tegutseme Lätis,' ütles operaator Eesti Päevalehele. Läti äriregistris ettevõtet pole.

Küsimuse peale, mis on ettevõtte ärimudel ning kust tuleb raha, mis kõneajana klientide kontodele kanda lubatakse, otsustas operaator toru hargile panna. Hiljem ta kõnedele enam ei vastanud.

Pino sõnul tegi EMT firmale suulise hoiatuse, et EMT nime kasutamine lõpetataks. 'Kui midagi ei muutu, hakkavad juristid ja politsei asjaga tegelema,' ütles Pino.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing